„Predstavujeme“ : Ivan Černý

Dnes v pravidelnej rubrike „Predstavujeme hráčov HK91 Senica“ sme oslovili k rozhovoru Ivana Černého (28.2.1995). Nastupuje striedavo v doraste a v juniorke. Už viac rokov zaťažuje kontá súperov množstvom bodov a tým pomáha nášmu mužstvu HK91 Senica k lepšiemu umiestneniu v tabuľke. Určite si zaslúži za svoje hokejové umenie priestor na tomto mieste.

Vrátim sa na skok ešte k minulému týždňu a to k tvojmu prvému hattriku v juniorskej súťaži v priebehu trinástich minút ako si na tento moment spomínaš. 

Bol to dobrý pocit v zápase a ak sa podarilo za trinásť minút tak s tým som pred zápasom určite nepočítal.

Bolo vidieť , že veľký podiel na tom výsledku mali aj tvoji spoluhráči a bez nich by to nešlo.

V tomto zápase som nastúpil s  chalanmi , ktorými sme si sadli a  výsledok sa dostavil v  podobe môjho prvého hattriku v  juniorke.

Juniorka je teraz na víťaznej vlne a určite to prospieva aj jednotlivcom v kolektíve a body do kanadského bodovania pribúdajú akosi ľahšie.

Určite je to dôležitý faktor , tá sebaistota hráča na klzisku je na nás vidieť a  dá sa povedať , že sa nám skrátka skutočne darí.

Si v našom klube v špeciálnej úlohe vzhľadom k tvojmu nižšiemu veku a to že nastupuješ okrem juniorky aj v doraste. Asi by si radšej nastupoval len v juniorke?

Radšej by som asi hral za juniorku ,tam mi to dáva viac v kombinačnej hre. V  doraste to však tiež nie je zlé , tam sa môžem viac prejaviť ako jednotlivec a v tom je to užitočné.

V mužstve dorastu predsa len nastupujú aj mladší hráči a tak chybajú väčšie skúsenosti. Absencia viac osobnosti tvojho typu je zrejmá a tak ťa v tejto chvíli určite potrebujú a očakávajú od teba body do kanadského bodovania. Ako sa s tou úlohou vysporiadavaš.

V tomto mužstve bolo menej hráčov a chýba taký základ s tých mladších ročníkov. Ono keď sa nedarí mužstvu v zápase ako celku , tak je na nás od ktorých sa to čaká väčší tlak a to môže byť pre mňa zaväzujúce.

Pri pohľade na dorastenecké štatistiky si nie je možné nevšimnúť , že máte najviac trestných minút a dávate súperom väčšiu šancu skórovať. 

Ja si myslím , že máme predsa len slabší pohyb a takže automaticky keď sa menej korčuluje nič iné nezostáva len faulovať.

Aj k tvojmu hernému štýlu patrí akosi viac dohrávanie v osobných súbojoch a len málo stretov pri mantineloch je bez teba. Inklinuješ k tomuto druhu hokeja od mladého veku.

Mňa sa vždy páčila tvrdá hra , či je to v obrane alebo útoku.  O tom má byť hokej , nehrá sa táto hra len tak v bavlnke. Z toho pramenia niekedy aj vyššie tresty čo mám. Keď sa ani nám nedarí ako má prichádza nervozita a tak človek skôr vybuchne v zápale boja. Nie vždy sa mi podarí udržať sa na uzde.

V tvojich štatistikách je vidno , že si bol najlepší už vo svojej kategórií v našom mužstve už v žiackých kategóriach. Zvlášť v sezóne 2008/2009 v 8.ŠHT si mal z 27 zápasov si dosiahol 77 bodov.

V tej sezóne sa celkom darilo viac ako predtým a  veľa nechýbalo , aby som bol najlepší strelec v súťaži dal som 49 gólov. V niektorých zápasoch som však nenastúpil a tak som o titul strelca prišiel . Bolo by pekné nadviazať na tieto góly aj v budúcnosti.

Máš nejakého hráča v hokejovom kolotoči , ktorého máš za vzor a chcel by sa k nemu aspoň trochu v hokejovej kariére priblížiť .

Ja som mal odmalička len jeden vzor a to Mariána Hossu. Aj v časom , keď nebol ešte úplne top. Jeho hokejový štýl mi vyhovuje a hlavne je to jeho rýchlosť.

Čo sa týka spojenia tvojho pôsobenia v škole a hokeja . Dá sa to skĺbiť,keď máš  takmer každý deň tréningy.

Ja navštevujem Súkromnú Školu Podnikania v Senici a dá sa to stíhať, nemám s tým problém aj keď tréningov je skutočne dosť.

Tvoje ciele do budúcich hokejových sezón už máš nejako v kocke rozmyslené, kde by si chcel hrať.

Nedávam si nikdy príliš presné ciele . Snažím sa neuspokojiť s tým ,čo mám teraz. Vždycky sa snažím zlepšovať , kam ma to posunie  časom nedokážem teraz povedať.

Čo ťa vlastne doviedlo k hokeju , bol to nejaký moment v živote alebo nejaký kontrétny človek.

Prioritou je jedine hokej. Odkedy som začal od druhého ročníka základnej škole sa to nezmenilo. Druhé miesto je škola a tretie to ostatné.  Mňa k hokeju dostal spolužiak R.Slezák ten už hokej teraz nehrá . On začal chodiť trénovať hokej a mne sa to zapáčilo a išiel som cestou k hokeju. Hokejové tréningy ma zaujímali viac ako trebárs motorky.

Tvoj otec sa vlastne venoval motorkám v jeho športovej kariére zaznamenal viacero úspechov. Neťahal ťa k motorkám k jeho obľubenému športu , keď si to mal stále doma.

Mňa motorky tiež vždy bavili. Na motorke som sedel už v troch rokoch. Ja som sedel skôr na motorke, ako na bicykli . Zvíťazil však v športe hokej a myslím , že som urobil dobre. 

Tvoje góly, body v dresoch HK91 Senica a radosť rozdávaš fanúšikom o tom len svedčia.

Veľa šťastia v kariére , vďaka za rozhovor.

8.12.2012 – Senica

autor rozhovoru : Jaroslav Šustek