„Predstavujeme“ : Adam Baran

Dnes v pravidelnej  rubrike „Predstavujeme hráčov HK91 Senica“ pokračujeme a dnes sme dali priestor hráčovi naších 7.ŠHT. Je to ich kapitán a  hráč s  veľkým srdiečkom a volá sa Adam BARAN (21.3.2000). Má radosť , že je hokejista a  svoje emócie rozdáva vôkol seba plným priehrštím…

Začneme tento rozhovor nedávnou čerstvou udalosťou a to posledným domácim zápasom s Trnavou. V zápase ste ako mužstvo vyhrali a páčilo sa mi ako ste tento moment prežívali. Mal som pocit , že ste sa tešili akoby ste vyhrali titul majstra sveta. Čo by si k tomuto zápasu povedal ako účastník duelu.

Od začiatku sme strašne chceli vyhrať a konečne poraziť Trnavu. Podarilo sa to a tak sme si to náležite užili. Body do tabuľky sa nám vždy zídu a zvlášť keď ich nemáme teraz príliš veľa.

Aký máš názor z  hráčského pohľadu na skutočnosť , že ste vyhrali len tretie stretnutie v tejto sezóne.

Je nás v mužstve len málo siedmakov. Aj keď nám šiestaci a piataci pomáhajú ako sa dá je to asi málo na viac výhier.

Tréner p. A.Miklík hovoril , že ste neboli vôbec zvyknutí na kontaktný hokej pri mantineloch a v osobných súbojoch. Predsa len máš ty už viac skúseností a hral si už aj minulý rok za siedmakov aj keď skôr len v treťom útoku alebo podobne.

Je v tom skutočne veľký rozdiel. Tu už nikto nehľadí na nič ,búcha sa tu o mantinel hlava nehlava. Tí naší mladší sa boja viac ako treba , príde nejaké mužstvo s  väčšimi hráčmi a  hráme bojazlivo.

Aj vzhľadom k tvojím skúsenostiam (ak sa to dá tak povedať) sa od teba pretože si kapitán mužstva sa očakáva , že potiahneš mužstvo ako líder k víťazstvám.

Vždy pred zápasom máme taký motivačný rituál , nemôžem ho tu však prezradiť. Dobre nám pomáha v bráne Adam Chrenka a aj v mojej lajne sú výborní hokejisti Braňo Kotvan , Adam Pavelka. Veľmi si na ľade rozumieme a dobre si vieme nahrať. Snažia sa aj ostatní v mužstve. 

Výsledkom dobrej spolupráce sú aj tvoje lepšie štatistiky v tejto sezóne a nie je možné nevidieť ako si to na ľade úživate. Je radosť pozerať na tie akcie. Odkiaľ čerpáš inšpiráciu k tým všakovakým technickým kúskom? Je ťa vidieť vlastne vidieť v  hladisku aj na doraste, junioroch alebo na Dukle Senica.

Ak sa dá pozerať inšpirujem sa v  NHL , teraz sa však nehrá kvôli výluke tak mi to chýba.  Najviac sa mi tam pozdáva Ovečkin, ten sa v tom hokeji tak vyžíva a  z  Dukly Senica je najlepší Ľubo Vaškovič. On si to v  tých presilovkách tak užíva a  z  toho som taký nadšený, keď sa mu tam niečo podarí.

Je vidieť na každom kroku , že si poriadne emocionalne založený človek a  nehanbiš sa prejaviť pocit čo je dnes skôr veľmi vzácne.Preslávil si sa už aj na facebooku a  tvoj bojový pokrik pre hráčov Senice obletel internetový priestor. Myslím, že s  tebou v tom klipe účinkovali spoluhráči Lívia a  Martin.

Veľmi ten hokej prežívam a  baví ma to čo robím. Dávam aj do zápasov všetko čo sa dá.

Nie je možné sa neopýtať aj na tvoje hokejové začiatky, pamätaš v akom veku to bolo?

Najprv som hral futbal k tomu ma priviedol otec. Potom však jeden kamarát išiel na hokej a tak som to skúsil aj ja. Korčulovať som začal už od troch rokov. Neskôr som začal chodiť na základku už som navštevoval hokejové tréningy a hral som za prípravku. Futbal som odvtedy už zabalil.

Mám dojem , že aj hudba pre vaše hokejové výkony je tiež dôležitá. Na chodbe pri šatni je dosť často počuť poriadne nahlas hudobná produkcia.

Mňa to poriadne nabudí pred zápasom, mám viac energie a aj spoluhráčom to pomáha.

Aj keď nie je tvoja hokejová kariéra príliš dlhá máš nejakého obľubeného trénera , ktorý ti dal viac ako ostatní .

Najviac mi dal určite Alois Miklík a mám ho strašne rád.  Je to taký pohoďák, vie aj srandovať inokedy zase na nás poriadne zvýši hlas. Je to veľmi dobrý tréner.

Aké máš plány čo by si chcel v hokeji dosiahnuť ?

Snažím sa na sebe makať a doma po tréningu cvičím aj  strečink robím. Snáď to bude mať nejaké pozitívne výsledky.

Nemáš trochu problém s tým, že nechodíš ako väčšina hráčov na 4.základnú školu v Senici.

Nie je s tým väčší problém. Je nás tam na 3.základnej škole málo športovcov na vytvorenie športovej triedy. Tréningy však v pohode stíham.   

Máš také špecialne postavenie v mužstve a tvoja autorita dala pozitívny impulz aj pre ďalších hráčov.

Ja neviem , oni sú tam všetci takí nadšení a tešia sa keď začneme náš predzápasový rituál. Majú radosť z  hokeja a to je paráda.

Čo by si chcel odkázať všetkým fanúšikom , myslím že určite máš niečo také a je vhodné to tu povedať ?

Chcem odkázať fanúšikom, aby nám fandili a prežívali s nami emócie v hľadisku hráme hokej pre nich. Verím, že môžeme poraziť aj prvé mužstvo v sobotu s Piešťanmi. U nich sme tesne prehrali 6:5, hrali sme tam dobre a  veľa nechýbalo a  vyhrali sme aj tam.

A  jeho pozvánka na sobotný zápas je tou najlepšou bodkou za týmto rozhovorom

Veľa šťastia v živote a vďaka za rozhovor.

10.1.2013 – Senica

autor rozhovoru : Jaroslav Šustek