„Predstavujeme“ : Adam Pavelka

Dnes pokračujeme v pravidelnej rubrike „Predstavujeme“ hráčov HK91 SENICA. Dnes dostal priestor odpovedať na naše otázky mimoriadne skromný a pritom veľký hokejový talent tímu 7.ŠHT Adam Pavelka (10.3.2001). Už viac sezón pravidelne patrí k najlepším hráčom vo všetkých mužstvách v ktorých nastupoval a tak je len logické, že je tu rozhovor s ním.

Rozhovor s tebou začneme aktuálnou situáciou v tvojom mužstve siedmakov. Tohto roku si vo výnimočnej situácií aj z hľadiska pozície v mužstve. Si v úlohe kapitána a je na teba väčší tlak. Určite sa dá povedať, že mužstvu celkove vyšiel úvod sezóny náramne. Už dlhšie sa čakalo na to kedy nejaké naše žiacke mužstvo povedie tabuľku súťaže a Vám sa to v tejto chviľi darí byť prvými v tabuľke.

Veľmi ma to teší, že v podstate len vyhrávame. Každý zápas sme lepší a súperov prehrávame svojou hrou hneď od začiatku zápasov.

Hráš za siedmakov už druhý rok. (pozn. minulý rok v našom klube šiestaci súťaž nehrali) Prejavilo sa to v minulej sezóne v tom, že ste len zbierali skúsenosti a hrali ste v podstate proti o rok starším hráčom.Vyhrali ste aj menej zápasov. Tohto roku už hráte proti rovnako mladým hráčom a ako výsledky ukazujú je to poznať.Je viditeľné ako sa hráči neustále individuálne zlepšujú a tým pomáhajú hre celého mužstva.

Ten väčší počet odohratých zápasov aj z minulých sezón je poznať a tento rok máme aj lepší kolektív ako pred rokom. Niektorí hráči sme boli aj v Kanade na žiackom turnaji PeeWee v  Quebecu a získali sme ďalšie cenné skúsenosti ako sa hrá v zahraničí.

Ako vnímaš situáciu v mužstve v tom ohľade, že hráte v menšom počte v zápasoch. Máme s tým trochu problém aj v iných mužstvách. Je to z pohľadu hráča príliš veľká záťaž.

Je to dosť náročné zvlášť je to poznať najviac z lepšími mužstvami, ktorých je ešte k tomu príliš veľa. Keď sa ešte niekto zraní tak sa musí aj zaskakovať v inej päťke.

Mne občas pripadá , že do určitej miery to je pre siedmakov aj výhoda. Ste veľmi produktívní hráči a tým, že ste viac na ľade a máte väčšiu šancu dávať góly.

Vyhrávame zápasy, ale je to na ľade náročné.

Keď prichádzajú víťazstvá viete si ich náležite vychutnať aj po zápase pri ďakovačkách s  fanúšikmi na štadióne. V minulej sezóne bol ich iniciátorom Adam Baran, kto prebral po ňom túto jeho funkciu.

Tento rok o tom rozhodujeme nejako spolu. Väčšinou však niečom navrhnem ja , Braňo Kotvan alebo Martin Hercog. Vždy nás niečo napadne inšpirujeme sa aj u Dukly Senica , kde navštevujeme ich zápasy.

Ak sme už pri Dukle Senica, ktorý hráč ťa svojou hrou najviac oslovuje a berieš si z jeho hry príklad. Môžeš kľudne menovať aj nejakých svetových hráčov čo vnímaš ako hokejový idoly.

Jednoznačne Ľubo Vaškovič a Filip Surovka. Sledujem aj NHL a v nej sú to Taylor Hall z Edmontonu a Alexander Ovečkin z Washingtonu.

Okrem hokeja je ťa vidieť v meste aj v iných športoch. Jazdíš na skateboarde aj na bicykli , ktorí zo športov ťa ešte zaujíma. Ako je ťažké sa vôbec dostať v Senici k hokeju.

Okrem týchto dvoch športov hrám rád aj basketbal. Najprv som skúšal futbal a k nemu ma priviedla mama. V podstate kvôli tomu, že tréningy nie sú tak skoro ráno ako niektoré dni v hokeji. Len, keď som vyskúšal hokej tak ma tento šport viac bavil a už som pri ňom zostal. A po prvom svojom ozajstnom zápase ma to ešte viac zaujalo.

Kto má najväčší podiel na tom, že si tak dobrý hokejista a rozdávaš radosť svojou hrou na klziskách.

Ak mám niekoho menovať z trénerov tak môžem najviac poďakovať pánom P.Klečkovi, J.Krišákovi a A.Miklíkovi.

Hráš vo dvojici už dlhšie s  Braňom Kotvanom a vytvárate akúsi obávanú dvojicu, z ktorej majú súperi plnú hlavu starostí. Ste aj mimo ľad najlepší kamaráti.

Sme kamaráti a chodievame si aj po tréningu strielať na bránu. Hráme spolu v útoku aj v hokejbale. Hráme extraligu v  hokejbale kategórie U-14 , teraz ideme hrať do Spišskej Belej.

V útočnom triu v tvojom útoku sa v zápasoch za tie posledné sezóny pri tebe s  Braňom Kotvanom vystriedalo viacero spoluhráčov , s kým sa ti hrá z nich najlepšie. Kto je pre teba osobne tá najlepšia voľba pre optimálnu spoluprácu v útoku.

V posledných zápasoch nastupuje s nami v útoku Juraj Gergel a s tým si dobre rozumieme. Je na tom veľmi dobre s technikou hry už dnes, aj keď je od nás mladší.

Pri tvojej hre na ľade mám niekedy pocit, že ti robia väčšiu radosť prihrávky na gól ako strelenie gólu tebou samým. Je to tak alebo sa mýlim.

Občas sa to skutočne stáva. Niekedy mám väčšiu radosť, keď tú akciu vymyslím a nahrám len na gól. Hlavne je, že ten gól z tej akcie dáme.

Štart do sezóny sa skutočne podaril myslíš , že ste schopní nastúpený trend udržať a stále sa zlepšovať.

Všetci dúfame , že sa bude aj ďalej vyhrávať a budeme mať radosť z hokeja.

V tomto ti budem držať palce a veľa úspechov v hokejovej kariére

Vďaka za rozhovor

24.10.2013 – Senica

autor rozhovoru : Jaroslav Šustek