Dnes si zaslúžil náš dorast bodový zisk …

Dnešná nedeľa s  dátumom 28.1. priviedla na ľad stretnutie nášho dorastu a  jeho súperom bolo tabuľkovo susedné mužstvo z  našej súťaže z  mesta Nové Zámky. Týmto spôsobom musel mať jednoducho zápas špeciálny náboj. Naše mužstvo už veľmi túžilo po prvom víťazstve v  sezóne a  tak už od samého začiatku bolo vidieť veľkú snahu toho dosiahnuť. Už prvá tretina nebola z  našej strany vôbec zlá, ale pred bránkou hostí trochu viac chýbal väčší dôraz. Nepotrestaný naviac zostal v  14.min ostrý zákrok hostí na Daniela Počarovského a po ktorom musel on už opustiť ľad so zranenou nohou. O  dve minúty sa podarilo hosťom z  miernej svojej prevahy  streliť gól. Po prvej prestávke naviac hostia pridali ešte ďalší gól a  bol stav 0:2. Tento moment však priniesol v  tomto stretnutí však zlom v  celkovom dojmu z  tohto duelu.  Hostia začali extrémne ostrou hrou na našich hráčov možno chceli tráviť svoje chvíle zápasu na trestnej lavici a rozhodca mal plné ruky práce s  nešportovým chovaním hostí. Presilovky sme však nepreniesli na zmenu výsledku v  náš prospech. Naše mužstvo bolo už však lepším mužstvom na ľade od polovice zápasu a  jednoducho muselo sa dočkať aj gólovej radosti…Tá prišla v  podobe krásnej individuálnej akcie a  gólu dnes najlepšieho hráče v  senickom drese hrajúceho Timoteja Demjana. Naši hráči dostali týmto gólom veľkú túžbu po vyrovnaní výsledku a  hostia tento pocit ťažko niesli. Vyhrotilo sa to do chovania hráča hostí č.8 Martina Petra a  niet sa čudovať ,že on musel dostať trest do konca zápasu. V  zostávajúcom čase zápasu sa naši hráči snažili zo všetkých síl o  vyrovnanie, ale hostia mali aj kúsok šťastia a  udržali svoje vedenie aj pri našom power-play v  samom závere zápasu. Chovanie a pokriky hosťujúcich hráčov bolo aj po zápase a  svojom „víťazstve“ za hranicami ľudskej dôstojnosti… Musím povedať, že dnes sme si zaslúžili pripísať za dnešný výkon mužstva bodový zisk. Z našich hráčov si dnes najviac ocenenie zaslúžia asi traja hráči. V obrane Marek Kušmírek a o  útoky sa najviac snažil Timotej Demjan. V bráne podal kvalitný aj výkon Patrik Kubina. Aj keď dnešnú prehru naše mužstvo obdržalo musím zložiť kladný kompliment za dnešné ich hokejové snaženie …

HK91 SENICA dorast – HK Nové  Zámky   1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

(1.liga – dorast)

góly : Demjan – Novotný, Janka

vyluč.  6:13 , využ.presil. 0:0 , využ.oslab.  0:0 , počet striel . 24:27

Kubina – Zalešáková, M.Kubinec, Ladislav, M.Kušmirek, Bartúnek – Duffek,  Meštánek, Demjan, D.Kubinec, Stanek, Počarovský, Prokop, Bureš, Hesek