Športovec roka 2017 v našom meste je náš hráč !!!

Poznáme najlepších športovcov mesta za rok 2017

Senica patrí k  tým mestám, v  ktorých sa športovým aktivitám  mimoriadne darí,  a  v  ktorom športové kluby aj cítia pomoc samosprávy vyjadrenú nielen slovne, podujatím Najlepší športovec roka, ale i finančne.

Vyhlasovanie najlepších  športovcov za rok 2017 v  Dome kultúry 26. februára bolo  o  takejto bilancii, no najmä o verejnom poďakovaní zo strany Mesta Senica športovcom, trénerom, funkcionárom i  sponzorom za vzťah k športu, za reprezentáciu mesta, za vytváranie podmienok. „Chcem oceniť aj dodržiavanie myšlienok fair play. Do Senice chodia športovci z iných miest radi, pretože všetky športové podujatia sú dobre organizované, máme  pekné športoviská a okrem toho u nás nachádzajú i  kultúrnych fanúšikov a  prostredie, ktoré vie  oceniť i kvality súperov,“ povedal na úvod športovo-spoločenského podujatia primátor mesta Branislav Grimm.

Tradične plná sála športovcov a ich fanúšikov  potvrdila, že aj v  Senici platí veta šport ľudí spája. Vládla vynikajúca atmosféra, podobne ako na športoviskách, kde fanúšikovia povzbudzujú svojich, tešia sa z  víťazstiev, smútia pri nezdaroch, vášnivo debatujú o  výsledkoch, skrátka emócií na strane fanúšikov je vždy  dosť. No aj aktéri športových zápolení myslia na fanúšikov, s podporou  ktorých ich výkony často narastajú a  vyburcujú ich k  výnimočným výkonom. Vzájomnú symbiózu bolo cítiť aj na podujatí, ktoré má v  našom meste 22 rokov trvajúcu tradíciu.

Napätie do ceremoniálu vyhlasovania najlepších  vniesla aj  možnosť priamo v  sále ovplyvniť meno víťaza hlasovania o  najobľúbenejšieho športovca mesta. V  internetovom hlasovaní z  nominácií najviac hlasov dostal hokejista Lukáš Wallner, ktorého víťazstvo v  ankete už nezvrátilo ani hlasovanie v  sále. Z  celkového počtu 1318 hlasov dostal 397. Víťaz ankety si okrem ocenenia odniesol aj cenu od partnera podujatia, ktorým bola Raiffeisen bank.

Lukáš Wallner – HK 91

Patrí k lídrom v mužstve, je v popredí plus/mínus (počet strelených – počet inkasovaných gólov) na Slovensku vo svojej kategórii. Na ľade vyniká svojou šikovnosťou, prehľadom v hre a  svojou pracovitosťou. Jeho výkonnosť neunikla pozornosti ľuďom v hokejovom prostredí, ktorá sa odzrkadlila pozvánkou na celosvetový turnaj PEE-WEE v Kanade. Je veľkým cieľom pre budúcnosť senického, ale aj slovenského hokeja. Je príkladným kapitánom a pravou rukou trénera.

Tréner: Pavel Klečko a Pavel Zavadil.

                             

foto a text :  http://www.senica.sk/