Elitný brankár Ján Lašák priniesol darček aj do Senice

Iniciatíva trénera brankárov slovenskej hokejovej reprezentácie Jána Lašáka priniesla predčasný vianočný darček deťom v Trnavskom kraji. Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta odovzdal spolu s predsedom Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom mládežníkom desať kusov kompletnej brankárskej výstroje – čiže hokejky, lapačky, vyrážačky aj betóny. „Pokračujem v iniciatíve, v ktorej sa snažím pomáhať deťom a rodičom, aby ten hokej bol prístupnejší pre každého,“ povedal Lašák.

Výstroj bol pridelený do štyroch klubov v rámci kraja: do HK 91 SENICA, MMHK Skalica, HK Havrani Piešťany a HK Gladiators Trnava. „Podarilo sa nám od dodávateľa získať výraznú zľavu na výstroj a tak namiesto 6-7 sád sme ich mohli rozdať deťom desať,skonštatoval Lašák. Brankárske výstroje v celkovej hodnote zhruba 7500 eur tak napokon vyšli na 4150 eur a v plnej sume na ňu prispel Trnavský samosprávny kraj. Výstroje majú byť určené najmä pre deti so sociálne slabších rodín, ale ich konečné rozdelenie je na rozhodnutí samotných mládežníckych tímov. „Trnavská župa je už v poradí tretia, ktorá podporila moju iniciatívu. A pokračujeme ďalej – Košický samosprávny kraj je už na spadnutie a pomoc prisľúbili už aj v prešovskom a banskobystrickom,tvrdí Lašák.

V rámci tohto projektu pomoci deťom bolo rozdelených po Slovensku 20 brankárskych výstrojí a ďalších 87 pribudnú v najbližších týždňoch. „Snažíme sa v jednotlivých župách vysvetľovať dôležitosť tohto projektu a hlavne že všetko, čo sa zakúpi, sa dostane aj k deťom,hovorí bývalý elitný gólman. Vždy ho teší, keď sa odovzdávania zúčastnia priamo aj zástupcovia župy tak, ako to bolo v Trnave so šéfom VÚC Jozefom Viskupičom. „Je dobré, aby zažili tú emóciu, keď si tie deti prevezmú tú výstroj. Naplno tak uvidia, akú radosť to mladým nádejam prinesie,dodal Lašák.

zdroj: www.hockeyslovakia.sk

zdroj:  www.tvsen.sk