Dorast bol dnes blízko k bodu…

Dorast dnes vstúpil na domácom ľade do druhej časti sezóny prvým zápasom. V  predchádzajúcej časti sezóny sa naši hráči bodov nedočkali a  tak v  nich bola dnes túžba bodov už v  dnešnú sobotu.   Hostia z  Dubnice však patrili asi dnes skôr k favoritom zápasu, pretože sa v  tejto sezóne sedemkrát dočkali víťazstva. Naše rady posilnili pred zápasom dvaja bratia z Martina s  menom Kubinec a  tak to mohlo nášmu mužstvu pomôcť. Hostia mali od zápasu prevahu, ale aj keď viedli nebol ich náskok príliš veľký. Dnes mal náš brankár Patrik Kubina svoj deň a  množstvo streleckých pokusov (30 za 40 minút) hostí s  ľahkosťou riešil vo svoj prospech. Aj keď sa hosťom podarilo predsa len zvýšiť svoj stav na 2:0, ale naši hráči stále bojovali a  dúfali, že góly prídu aj v  náš prospech. Naša bojovnosť predsa len priniesla gól aj na našej strane v  presilovke sa presadil Dominik Rusnák.  Tento gól nám pridal do žíl ešte viac bojovnosti a  hráči dúfali vo vyrovnanie.  Hostí evidentne naša bojovnosť v  závere zaskočila, ale predsa len dokázali pridať päť minút pred koncom tretí gól do našej siete. Naše mužstvo to však „nezabalilo“ a  pracovalo na výsledku ďalej. Do konca chýbalo 70 sekúnd a  dočkali sme sa gólu z  hokejky D.Rusnáka. Zrazu sa všetko zmenilo a  naša zlepšená hra v  závere zápasu priniesla aj odvolanie nášho brankára a  power-play nášho mužstva. Záver zápasu bol mimoriadne s  efektom a  snahou dočkať sa bodu. Dvadsať sekúnd pred koncom mal v  rukách vyrovnanie B.Duffek ,ale tesne minul pocit dôležitého gólu pre naše mužstvo. Hostia teda víťazstvo udržali ,ale naše mužstvo podalo slušný výkon a  hlavne to dalo nový elán do ďalších zápasov. Mám pocit dnes najlepšími hráčmi nášho mužstva boli Patrik Kubina a  nováčik v mužstve obránca Martin Kubinec.

HK91 SENICA dorast – MHK Dubnica 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)